top of page
VIVO avns

Kulaktan Vagus Siniri Uyarımı aVNS ile İlaçsız Ağrı Tedavisi

VIVO, kulak vagus siniri uyarımı (aVNS) ile ağrı tedavisinde yeni bir standart belirliyor. Kullanım kolaylığı ve düşük yan etki özelliğiyle kişiye özel olarak ayarlanabilir tedavi seçeneği sunmaktadır. Minimal invaziv bu inovatif yöntem, kronik ağrıyla etkili ve sürdürülebilir bir şekilde mücadele eder. Vagus siniri ağrının mekanizmasında önemli bir rol oynamaktadır ve VIVO tam da burada devreye girmektedir. Kulaktaki sinirin uyarılması ile sürdürülebilir şekilde vücudun kendi ağrı mücadele mekanizmasını tetikler.

vivo kullanan hasta
Vivo vagus cihazı
Ce onaylı

Ağrı Global Bir Sorundur


Dünya çapında her beş kişiden biri kronik ağrıdan etkilenmektedir. Özellikle sırt  ve bel ağrısı bu ağrıların başında gelmektedir. Tedaviye rağmen bu kişilerin %30'undan fazlası günlük yaşamlarında ciddi kısıtlamalar yaşamaktadır.

VIVO bunu değiştirebilir.

ağrı vivo

Metod
VIVO'nun Hastaya Uygulanması

aVNS, ilacın bilinen yan etkileri olmaksızın ağrıyı hafifletir. Minimal invaziv yöntem, doktorun dış kulağa taktığı üç küçük iğne elektrot aracılığıyla çalışır. Vagus siniri bu elektrotlar aracılığıyla elektriksel olarak uyarılır. Uyarılar doğrudan beyne aktarılır ve burada vücudun kendi ağrı giderme mekanizmalarını harekete geçirir.


VIVO® ile Tedavinin Avantajla

Ağrı bireyseldir, tedavisi de öyle. VIVO'lu aVNS, bireysel hastanın ağrı algısına göre uyarlanmış tedaviyi mümkün kılar ve sürdürülebilir sonuçlar vaat eder. Dış kulakta üç küçük iğne elektrotunun kullanıldığı VIVO ile aVNS tedavisi, ilaçla karşılaştırıldığında minimal invaziftir ve iyi tolere edilir.

Kişiselleştirilebilir

 

Ağrının kişiye özel uygulanabilir tedavisi

Sürdürülebilir

 

Terapinin sonrasında da uzun süreli etkiler

Tolere Edilebilir

 

İlaçlarda olduğu gibi yan etkiler içermiez

aurimod app

Dijital Ağrı Günlüğünüz​
VIVO PAL Aplikasyonu

Cep telefonunuzla verileri rahat ve verimli bir şekilde kaydedin. Ağrınızın ilerleyişini ve sağlığınızı belgeleyin ve takip edin; bu hem size hem de tedaviyi uygulayan doktorunuza destek olur.

Klinik Çalışma Sonuçları

Randomize kontrollü bir çalışmada ve klinik gözlemlerde, elektriksel kulak stimülasyonunun kronik sırt ağrısında önemli ve uzun vadeli bir azalmaya neden olduğu ve aynı zamanda ilaç kullanımını da azalttığı gösterilmiştir.

icon_arrow-lightning

Kronik sırt ağrısında

%80 ağrı azalması

icon_calendar

Etki en az 12 hafta devam eder

icon_heart

Genel sağlık durumunda iyileşme

icon_drugs

 İlaç kullanımının azaltılması


VIVO®- Onaylı Endikasyonlar


Ağrı bireyseldir, tedavisi de öyle. aVNS tedavisi bunu mümkün kılar.

Kronik Sırt Ağrısı

Migren

Kronik Servikal Sendrom

Akut Postoperatif Ağrı

bottom of page